Astra

6. prosince 2008 v 17:58 | Domča |  Příběhy koní z útulku

ASTRA


Plemenoteplokrevná
Barvahnědka
Pohlavíklisna
Z matkyneznámá
Z otceneznámý
Datum narození1989
Možnost využitírekreační

Astra byla ze zdravotních důvodů na doporučení veterinárního lékaře uspána dne 4.2.2008 odpoledne.
Astra byla před časem zachráněna ze špatných podmínek, od února 2005 do února 2006 byla ustájena v Ostravě - Hrabové, kde došlo k výraznému zlepšení jejího zdravotního stavu.

V útulku byla původně pouze ustájena. Po několika měsících se však majitelka Astry dostala do finančních potíží, pobyt Astry přestala hradit a útulek byl nucen převzít všechny náklady.

Zdravotním problémem Astry je slabost, která jí po ulehnutí znemožňuje vstát. V tom případě vyžaduje veterinární pomoc v podobě infuzí glukozy pro posílení. Tato slabost je pravděpodobně způsobena přirozeným opotřebením z důvodu vysokého věku. Ve zdravotním průkazu je uveden rok narození 1989, ale průkaz byl vystaven dodatečně a podle informací lidí, kteří Astru znali dříve, by správným datem mohl být spíše rok 1982. Takto vysoký věk se už bohužel například dle stavu zubů nedá přesně určit, proto ho můžeme jen odhadovat.

Dalším zdravotním postižením je "sloní noha", v současné době ve stabilizovaném stavu.

V říjnu 2003 se podařilo Astru umístit do bezplatného pronájmu. Na našich webových stránkách našla Astru Zuzka, která ji před několika lety v jednom jezdeckém oddíle jezdila. Jejich vzájemné shledání bylo šťastné a dojemné. Astra se přestěhovala do komerční stáje v Havířově. Péče Zuzky byla po celou dobu příkladná a velmi obětavá, podmínky ustájení však neumožňovaly splnit individuální požadavky na péči o Astru a proto bylo po 7 měsících rozhodnuto o jejím vrácení do útulku.

Astra teď tráví svůj čas na pastvě, je pod pravidelným veterinárním dohledem a v útulku už pravděpodobně dožije. Zuzka jezdí Astru pravidelně navštěvovat a její pobyt v útulku hradí. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama